Hepsiburada Mağazası Nasıl Açılır ?

Hepsiburada Mağaza Açmak

Ürünlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde internet üzerinden satışa çıkartmak istiyorsanız, Hepsiburada sizin için en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Günler milyonlarca kullanıcının ziyaret ettiği bu pazaryeri kesinlikle kaçırılmaması gereken bir alandır. Peki Hepsiburada Mağazası nasıl açılır ?

Hepsiburada Pazaryeri

Hepsiburada, hem kendi ürünlerini hemde girişimcilerin ürünlerini listelemesine izin veren online bir pazaryeridir.İçerisinde online mağaza açıp ürünlerinizi yükleyip satabileceğiniz bir pazaryeridir.

Bu sanal mağazalar bir e-ticaret sitesi değildir. Yanı açtığınız mağazaların kendisine özel bir web site alanı yoktur.

Hepsiburada Mağazası Nasıl Açılır ?

Yani aslında size ait olmayan , ancak hali hazırda web sitesine gelen trafikten yararlanmanızı sağlayan ürünlerinizi internet üzerinden satabileceğiniz bir platformdur.

Hepsiburada mağazası nasıl açılır ?

  • İlk olarak Hepsiburada‘nın internet sitesine gidiyoruz ve en altta bulunan “Kurumsal” başlığı altında hepsiburada’da Satıcı ol seçeneğine tıklıyoruz.
  • Açılan sayfa’da “Satıcı Ol” tuşuna tıklayın. Böylece hepsipartner satıcı paneli açılacaktır.
  • Bu panel’den “Yeni başvuru” kısmını seçin.

Şimdi açılan sayfa’da önünüze üç farklı seçenek çıkacaktır. Standart, Kadın Girişimci ve HepsiTürkiye‘dendir.

Standart seçeneği, işlerini e-ticaret alanından geliştirmek isteyen işletmeler için düzenlenmiştir. %51 ve üstü hisse sahibi kadın olan şirketler Kadın Girişimci seçeneği ile Hepsiburada‘nın bu tür işletmeler için sağladığı avantajlardan yararlanabilir. Bu avantajlar arasında düşük komisyon oranları , indirimli reklamlar ve kargo fırsatları yer almaktadır. HepsiTürkiye‘den ise yöresel ürünleri satan şirketlere yönelik destek olmak amacıyla geliştirilmiş özel bir alandır.

Sonrası aşamada Mağaza adı ve giriş yapmak için gerekli olacak şifrenizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu adımda şirket yetkilisinden kişisel ve iletişim bilgileri girilmesi istenir.

Hepsiburada Girişimci Kadınlara Destek

Şirketin temel bilgileri ve sonrasında vergi yükümlülüklerine dair istenen bilgiler girildikten sonra şirketin iletişim ve fatura bilgileri belirtilen alana yazılır. Hepsiburada satış yapmak için fatura bilgilerinizi talep eder. Çünkü size satışlarınız üzerinden komisyon kesilmektedir.

Şirketinize ait banka bilgilerinin karşınıza gelecek forma girilmesi, Hepsiburada mağaza açma işleminin sonraki adımıdır. Hepsiburada , yaptığınız satışlardan elde ettiğiniz gelirleri kayıt sırasında belirtiğiniz bu hesaba transfer eder.

Banka bilgilerinin de girilmesiyle Hepsiburada mağaza başvuru süreci tamamlanmış olur.

Satışlarınızı Tek Bir Yerden Yönetin

Yıllardır e-ticaret isteyen firmalar alt yapı sağlayıcılığı yapan Bodur Medya e-ticaret paketlerinde bulunan Hepsiburada Entegrasyon özelliği ile hepsiburada’da mağaza açmak isteyen kişilere birçok kolaylık sağlıyor.

Kişiler Hepsiburada entegrasyonu sayesinde e-ticaret siteleri ile Hepsiburada mağazalarını birbirine bağlayarak tek bir yerden stok yönetimi kolay bir şekilde yapabilmektedir. Bunu yanı sıra firmalar e-ticaret sitelerinde yaptığı bir değişiklik’te Hepsiburada üzerinde otomatik olarak yansıyarak zaman kazanıyorlar.

Türkiye’nin en büyük pazaryerlerinden birisi olan Hepsiburada’da Efsane Cuma fırsatları yaşandığı günlerde kampanyalarınıza odaklanmanızı öneriyoruz.

Hepsiburadalı Olmanın Avantajları

Ürünlerinizi satmak için bir Hepsiburada mağazası açtık. Peki ilk olarak fark edilecek olan şey rekabet oranıdır. Hepsibuara mağazanızın satışlarını artıracak en önemli dört ipucu‘nu bu başlık altında topladık.

Ürün Açıklamaları

Ürün açıklamaları , özelliklerini faydalarını müşterilerinize anlatmanın en kolay yoludur.

Özellikle e-ticaret gibi yüz yüze satış yapma imkanınızın bulunmadığı bir mecrada ürünlerinizin açıklamaları çok önemlidir.

Kaliteli Görseller

Mağazadan alışveriş yaparken olduğu gibi ürünlere dokunamaz, seçemez , alacakları ürünü satın almadan önce göremezler.

Bunun yerine , sadece alacakları ürünün fotograflarını , videolarını ve görsellerini görebilirler. Müşterilerin satın alma kararlarında ürün görselleri ve videoların önemi çok büyüktür.

Müşterilerinize farklı açılardan çekilmiş, yüksek kaliteye sahip ürün görselleri sağlamanız gerekir.

Müşteri Memnuniyeti

E-ticaret yapan girişimciler bilir ki e-ticaret’te rakipler fazladır. Özellikle Hepsiburada gibi pazaryerlerinde rekabet çok yüksek olduğu için rakiplerinizin önüne geçmeniz gerekmektedir. Müşteri memnuniyeti için aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alın :

  • Ürünlerinizi gönderdiğiniz paketlere güzel notlar ekleyin.
  • Müşteri sorularına olabildiğince hızlı ve saygılı şekilde dönüş yapın.
  • Müşterilerinizin bıraktığı iyi yorumlar için teşekkür edin, negatif yorumlara da yapıcı şekilde dönüşler yapmalısınız.
  • Müşterilerinizin siparişlerini zamanında kargoya verin.
  • Müşterilerinize siparişlerin yanında bazen de hediye ürünler de göndermek müşterilerinizin ilgisini artıracaktır.

Müşteri Yorumları

Hepsiburada mağazanızın ve yüklediğiniz ürünlerin aldığı puanlar ile yorumlar, satışlarınızı doğrudan etkileyecektir.

Hiç yorum almamış ürünler birçok müşteri tarafından tercih edilmeyecektir. Çünkü müşteriler güven ister. Ürünlerinizde yorum yok ise güven sağlamayacaktır.

Diğer yandan çok sayıda pozitif yorumu ve yüksek puanı olan mağazalar müşteriler tarafından daha çok tercih edilecektir.

Sizlerde tek panel üzerinden satış yapmak için Bodur Medya E-ticaret paketlerini gözden geçirin.

Hepsiburada Komisyon Oranları

Hepsiburada komisyon oranları ; satıcıların Hepsiburada platformuna ödediği, satılan ürünün türüne ve kategorisine göre belirlenen yüzdelik değerler olarak tanımlanır.

Örneğin hem ayakkabı hemde giyim satışı yapan bir mağazanız olduğunu varsayarsak Hepsiburada üzerinden sattığınız ayakkabı için ödemeniz gereken komisyon oranı %18’dir. giyim satışlarında ise bu oran %19.49 olacaktır. (Oranlar rastgele verilmiştir.)

Komisyon oranları Nasıl Hesaplanır ?

Sattığınız üründen ne kadar komisyon kesileceğini öğrenmek için basit bir formül kullanabilirsiniz.

Formül:

komisyon kesintisi = Satış fiyatı * Yüzdelik komisyon oranı

Bu kısa formül ile hesaplama yaptığınız’da Hepsiburada’nın alacağı komisyon oranını öğrenebilirsiniz.

2024 Hepsiburada Komisyon Oranları

KategoriKomisyon oranı
Altın%6
Aksesuar%18
Çanta%18
Ayakkabı%19.49
Giyim%18
Parfüm%17
Spor & Outdoor%8.47-%18
Taraftar Ürünleri%18
Cep Telefonu%6 –  %8
Bilgisayar%7 – %15
Foto – Kamera%10 – %15
Oto Aksesuar %6 -%20
Anne Bebek Ürünleri%11 – %18
Cilt Bakımı %17
Makyaj%17
TV%6.78
Petshop%14.50 – %17
Sağlık ve Kişisel Bakım Ürünleri%15
Bahçe Ürünleri%9 – %20
Yapı Market%14 – %20
Ev tekstili%18
Mobilya%18 – %22
Temel Tüketim Ürünleri %17
Züccaciye%18
Oyuncak%18
Cep Telefonu Aksesuarları%15 – %25
Oyun Konsolu%8.50 – %15
NON TV%12 – %20
Dijital Ürünler%8,5 – %8.47

Daha detaylı bilgilere Hepsiburada komisyon oranları linkinden ulaşabilirsiniz.

You Might Also Like