Instagram Mavi Tik ; İşletme Hesabına Nasıl Alınır ?

Mavi tik almak

Sosyal medye platformlarından tartışmasız en popüler olanlardan biri Instagram‘dır. Son zamanlarda kullanıcılar ve markaların vazgeçilmez platformu olan instagram bir çok yeni özellik sunmaktadır. Bu özelliklerin en önemlisi Instagram Mavi Tik hizmetidir.

Peki “Instagram Mavi Tik Nedir ? Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır ? ” sorularını birlikte detaylıca inceleyelim.

Instagram Mavi Tik Nedir ?

Instagram Mavi Tik

Mavi tik, doğrulanmış hesaplara verilmektedir. Kullanıcı adlarının yanında , aşağıdaki görseldeki gibi görünmektedir.

bodurmedya Instagram Mavi Tik

Tanınmış kullanıcılara veya belirli bir markaya ait olduğunu göstermektedir.Bu doğrulama sistemi kişilerin ve hesapların taklit edilmesini önlemek amacıyla geliştirilmiştir. Sahte hesaplar , tanınmış büyük markaların veya tanınmış kişilerin kullanıcı adlarını taklit ederek kötü amaçlar ile kullanabileceklerinden dolayı bu tarz hesapları engellemek amacıyla yapılmış bir tür önlemdir.

Instagramda mavi tik , bir bakıma özgünlük sertifikasıdır. Kullanıcı isimlerinini yanında mavi tik olan hesaplar , Instagram tarafından doğrulandığı anlamına gelmektedir.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Mavi Tik , haklarınızı korumak için tanınmış bir adımdır. Mavi tik almak markanıza veya sizze olan güvenirliği artıracaktır. Markalar ve influencerlar için bu özellik marka değerini ve pazarlama gücünü artırmak anlamına gelir. Kısacası mavi tik, sosyal medyada güvenilirlik ve tanınırlık kazanmanın bir yolu olarak işlev görür.

Instagram İpucu

İpucu: Etkileşimi Artırın

Instagram’da etkileşim, mavi tik almanın önemli bir parçasıdır. Takipçilerinizle etkileşime geçerek, gönderilerinizle etkileşim kurmasını teşvik edin. Etkileşim, markanızın toplulukla bağını güçlendirir ve instagram tarafından tanınmanıza yardımcı olur.

Instagram Mavi Tik almak için belirli bir süreç izlenir. İlk olarak instagram uygulamasında hesap ayarlarındaki “Hesap Doğrulama İsteği” göndermektir. Burada, instagram sizden kimliğinizi doğrulayacak bazı bilgiler isteyecek. Bu , bir kimlik belgesinin fotoğrafı olabilir, Şirketler için ise resmi belgeler gerekecektir. Önemli olan bu bilgilerin hesabınızın gerçek olduğunu göstermesi.

Instagram Hesabınızı kontrol ederken birkaç kriteri kontrol eder ;

  • Instagram , hesabınız gerçek bir işletme veya kuruluşu temsil etmeli.
  • Kamusal ilgiye sahip olmalısınız.
Instagram İpucu

İpucu: Etkileşimi Artırın

Instagram profiliniz , marka kimliğini net bir şekilde yansıtmalı, bio kısmınız ve paylaşımlarınız işletmenizin ne hakkında veya neyi temsil ettiğini göstermelidir. Bu durum instagram’ın mavi tik verme sürecinde sizi diğer hesaplardan 1 adım öne geçirecektir.

Instagram’da Mavi Tik Alabilmeniz İçin Gereken Şartlar

Platformun belirli standartları ve ölçüleri vardır. Bu şartların bazıları ;

  • Hesap gerçek bir kişiye veya kuruma ait olmalı, Instagram mavi tik verirken özgünlüğe büyük önem vermektedir. Başvuran hesabın gerçek bir kişiye , işletmeye veya bir kuruma ait olması zorunludur. Sahte veya taklit edilen hesaplar bu süreçte dikkate alınmayacaktır.

  • Hesabınızın dikkat çekici ve genel olarak sıkça aranan bir profil olması önemlidir. Tanınmışlık ve kamu yararına olma bu kategoride önemli faktörlerdendir.

İşletme Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Öncelikle instagram hesabınızın bir işletme hesabı olması gerekmektedir. Hesabınızın nasıl işletme hesabına çevireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz ;

Kaynakça : bodurmedya.com/blog/instagram-isletme-hesabi-nedir/

Hesabınızı işletme hesabı olarak değiştirdikten sonra aşağıdaki adımları adım adım takip edebilirsiniz.

Instagram Ayarlar ve gizlilik

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan profil simgesine tıklayarak profilinize erişim sağlayın. Sonrasında “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayın. “İşletme araçları ve kontrolleri seçeneğine tıklayın.”

İşletme araçları ve kontrolleri

Aşağıda belirtilen doğrulama talebi yazısına tıklayın. İşletme araçları ve kontrolleri sayfasında aşağıda yer alan doğrulama talebi seçeneğine tıklayın.

Instagram Mavi Tik

Instagram başvuru formunu doldurduktan sonra işletmeniz ile ilgili soruları dikkatlice yanıtlayın ve gerektiğinde işletmenizi kanıtlayacak belgeleri ekleyin.

Manuel doğrulama taleplerinde instagram editörlerinin sizleri inceleyip onay vermesini bekleyin. Başvurunuzu gönderdikten sonra , Instagram’ın doğrulama talebinizi incelemesi zaman alabilir. Instagram editörleri başvurunuzu kontrol ederek işletme hesabınıza mavi tik verilebileceği veya verilemeyeceği kararını verecektir.

You Might Also Like