Instagram Reklam

Danışmanlığı Nedir ?

Etkileşim Oranı
Etkileşim Oranı

Reklamların görüntülenme sayısına göre alınan yüzdelik etkileşim sayısıdır. Etkileşimler beğeni, yorum, paylaşma gibi etkinlikleri kapsamaktadır.

Tıklama Başı Maliyet
Tıklama Başına Maliyet

Reklamınızın tıklanma başı ücretidir. Kullanıcılar veya potansiyel müşterilerinizin tıkladığındaki ödenen tutardır.Bu tutar reklamın ne kadar etkili olduğunu değerlendirir.

Hedef Kitle

Reklamlarınızı ulaştırmak istediğiniz kullanıcı gruplarına verilen isimdir. Reklamların verimli olması adına hedef kitlesi belirlenerek çıkılmalıdır.

Hedef Kitle
Kampanya Bütçesi

Belirlenen reklam kampanyası için ayırılan toplam ücrettir. Haftalık veya aylık olarak çıkılan reklamın toplam bedelidir.

Kampanya Bütçesi
Sponsorlu Gönderi
Sponsorlu Gönderi

Influencer işbirlikleri ile işletmelerin ürün veya işletmeleri tanıttığı reklam türleridir.

Reklam Harcaması
Reklam Harcaması

Reklamınız için ayırdığınız bütçedir. Haftalık ve günlük olarak bütçelerinizin düzenlenmesi önemlidir.

BodurMedya

Instagram Reklam Danışmanlığı Sıkça Sorulan Sorular

Instagram reklam danışmanlığı, markaların Instagram platformunda daha etkili ve başarılı bir şekilde reklam yapmalarına yardımcı olan bir hizmettir. Danışmanlar, markaların hedef kitlelerini belirlemelerine, stratejilerini oluşturmalarına, içeriklerini planlamalarına ve reklam kampanyalarını yönetmelerine destek verir.

Instagram, milyonlarca aktif kullanıcıya sahip popüler bir sosyal medya platformudur. Bu nedenle markaların bu platformda var olması ve hedef kitlelerine ulaşması önemlidir. Reklam danışmanları, markalara Instagram'ın potansiyelini maksimum düzeyde kullanmalarına yardımcı olur ve daha iyi sonuçlar elde etmelerini sağlar.

Bütün özel günler için içeriikler hazırlanıp sizden onay aldıktan sonra paylaşımlar yapılmaktadır.

Bünyemizde bulunan sosyal medya uzmanları hesaplarınızın yorum ve mesajlarını kontrol ediyor.Müşterilerinize dönüşlerin hızlı olması ürününüzün satışa dönmesine yardımcı olacaktır. Profesyonel ekibimiz ile müşterilerinize anlık olarak dönüş sağlıyoruz.

Müşterilerimizin yaşayabileceği durumlara göre oluşan krizlerde iletişim kurarak danışmanlık sağlıyoruz.

Instagram bütçeleriniz ile doğru orantılı olan bu süreçte 20.000 TL reklam bütçeniz var ise çıkılan reklam 20.000 TL olacaktır.Müşterilerimizin bizleri seçmesinin en önemli sebebi kdvden muaf olmamızdır. Kıbrıs şirketi olduğumuz için 20.000 TL reklam bütçesinin hepsini kullanmaktayız.BodurMedya ile maksimum verimi alacaksınız.

Sosyal medya hesabınızdaki paylaşımlar, ekibimiz hazırlamaktadır. Sonrasında sizlerden onay aldıktan sonra instagramda içerik paylaşımını sizlere tanımlanan sosyal medya uzmanımız anında yapacaktır.

Sosyal medya uzmanlarımız sizleri haftanın 7 günü sürekli bilgilendirecektir.Çıkılan reklamlarınız hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Yüksek maliyetli reklamınız olduğunda uzmanımız hemen o reklamı durduracak ve sizlere bilgi verecektir.

Whatsapp ekibimiz ile görüşüp. Randevu talebi oluşturabilirsiniz. Veya müşteri temsilcimizi arayarak gerekli bilgileri ileterek çalışmaya başlayabilirsiniz.Dilediğiniz zaman randevu oluşturarak ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram'da çeşitli reklam formatları bulunmaktadır. Bunlar arasında hikaye reklamları, fotoğraf ve video reklamları, koleksiyon reklamları, canlı yayın reklamları, başlık reklamları ve yenilikçi reklam türleri bulunmaktadır.

Instagram Reklamları Nedir ?

Instagram reklamları, Instagram platformunda görünen ve reklamverenlerin ürünlerini, hizmetlerini veya içeriklerini geniş bir kitleye tanıtmalarını sağlayan dijital reklamcılık biçimlerinden biridir. Facebook'a ait bir sosyal medya platformu olduğu için, Facebook Ad Manager veya Instagram Ads Manager gibi reklam yönetim araçları aracılığıyla oluşturulabilir ve yönetilebilir.

Instagram Reklam Türleri Nelerdir ?

Hikaye Reklamları Nedir ?

Instagram hikaye reklamları, profillerin hikayeleri sırasında tam ekran olarak görüntülenen reklam türleridir. Hikaye Reklamları kullanıcıların daha fazla ayrıntı görmeleri için yukarı kaydırmaya kullanıcıları teşvik eden reklamlardır.

Fotoğraf Reklamları

Reklamınızı basit ,net ve dikkat çekici bir şekilde gösterecek görsellerin reklam tanımıdır.

Video Reklamları

En çok uygulanan reklam türü olan video reklamları ile binlerce kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Instagram'a Adım Adım Reklam Vermek

Facebook Ad Manager aracılığıyla reklam oluşturulmalıdır. Instagram'da reklam vermek karışık olmasa bile dikkat edilmesi gereken adımlar vardır.

Facebook Reklam Yöneticisini açın

Instagram için belli bir Ad Manager bulunmuyor. Instagram reklamları ,facebook kullanıcı arayüzü ile yönetilir.

Hedef Kitle Belirlemesi

Kampanya hedefini belirleyip.Daha fazla trafik istiyorsanız. Trafik hedefini belirlemeniz gerekmektedir. Markanızın bilinirliğini artırmak istiyorsanız marka bilinirliği hedefini belirlemeniz gerekecektir.

Hedef Kitle Oluşturulması

Hangi hedef kitleye ulaşmak istediğinizi belirlediğiniz'de doğru kullanıcılara erişmek için facebook demografik özelliğini kullanmanız gerekiyor.

Konum Seçimi

Reklam göstereceğiniz lokasyonu 'Konumlar' sekmesinden seçerek. Reklamlarınızın konumlarını seçerek hedef kitlenizin konumunu seçebilirsiniz. Reklamlarınız bütün ülkeyi kapsıyorsa ülke bazlı konum seçmeniz gerekecektir yada şehir bazlı reklam çıkmak istiyorsanız şehir seçimi yapabilirsiniz.

Yaş Seçimi

13 ve 65+ yaş aralığını seçebilirsiniz. Veya belirlediğiniz bir yaş aralığı var ise onu girebilirsiniz.

Dil Seçimi

Facebook, hedeflenen dil hedeflenen konum seçimi ile ortak değil ise bunu boş bırakmanızı tavsiye etmektedir.

Bağlantılar

Bu kısımda etkinliğinize bağlı kişileri hedefleyebilirsiniz.

Özel Hedef Kitle

Kendi iletişim listenizi yükleyebilirsiniz. Hazır satış hattında bulunana potansiyel müşteriler veya dah afazla satış yapmak istenilen müşterileri hedefinize alabilirsiniz.

Instagram Reklam Danışmanı Hangi İşlerden Sorumludur ?

Neden Instagram ?

Dijital pazarlama günümüz reklamcılığında en güncel ve en yeni trendler arasında yer almaktadır. Hedef kitlenizle iletişim kurmanın en hızlı ve en kolay stratejileri bir araya toplar.Instagram reklamları potansiyel müşterilerinize ulaşmak için en popüler uygulamadır.Reklamlar düşük maliyetli ve son derece iyi hedeflenebilir. Optimizasyon yapılmış reklam ile günlük ortalama 100 TL ile 150 TL arasında 2.000 -3.000 arası kullanıcıya rahatça ulaşabilirsiniz. Neden Instagram sorunusuna gelirsek aylık ortalama olarak 1 milyardan fazla kullanıcı instagramı kullanıyor. Reklam erişimleri pahalı bir bütçe olmadan bile artacaktır.

Bodur Medya İle Instagram Reklamcılığı

360 Dijital Sosyal Medya ajansınız olarak sosyal ağlarda görünürlüğünüzü ve erişimlerinizi artırıyoruz. Markanızın internetteki bilinirliğini daha da artırabilir.

İşini büyütmek ister misin?

İşini büyütmek için hemen bizimle tanış, Bodurmedya'nın farkını hisset.

İletişim
Saray Mahallesi Küçüksu Caddesi No: 62 Kat 3, Daire 37 Antasya Residence Ümraniye, İstanbul

Bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Ofisimizi ziyaret etmeden önce randevu oluşturmayı unutmayınız.

Şimdi Bizimle Tanış

Dijital pazarlama teklifi ve online görüşme almak için formu doldurabilirsiniz.